Історія »

ІСТОРИЧНА ДОВІДКА ПРО УЛЮБЛЕНИЙ САДОК

Дошкільний навчальний заклад (дитячий садок) №2 «Зірочка» санаторного типу Ніжинської міської ради Чернігівської області має свою неповторну історію: будівля зведена наприкінці ХІХ століття в самому центрі стародавнього міста як купецька садиба, навколо якої згодом з'явилися господарчі будинки для прислуги та зберігання товару. Під час Жовтневої революції купець разом зі своєю родиною переїздить до Канади, де і зараз проживають його доньки та онуки. Після 1917р. нова влада розташувала  в приміщенні садиби пункт перепису населення м.Ніжина, в голодному 1933р. в ньому жили невідомі українські та ассірійські сім`ї. З 1941р. по 1945р. це був і санітарний пункт, і житло для німецького командування, а після звільнення Ніжина - тимчасовий притулок для дітей-сиріт. На початку лютого 1946р. міська влада вирішила віддати будинок під дитячий садок. Так відкрився дошкільний заклад санаторного типу.  Минають роки, десятиліття, відходять у небуття покоління людей, змінюються звичаї, вірування, погляди, лише добрі справи залишаються, надовго переживаючи своїх творців.  Неоціненний вклад в розвиток дошкільного закладу та оздоровлення вихованців внесли завідувач Топальська Галина Іванівна, вихователь Левченко Тамара Миколаївна, помічник вихователя Тимко Дарія Іванівна, сторож Муромець Петро Ілліч, вихователь Полулях Катерина Іванівна, вихователь Обіжейко Ада Миколаївна, музичний керівник Лічманенко Вікторія Василівна, помічники вихователя Донченко Віра Олексіївна та Бобошко Галина Григорівна, вихователь Нещерет Ганна Сергіївна, завгосп Яцина Софія Сергіївна, вихователь Беба Галина Миколаївна. Сьогодні дошкільний навчальний заклад живе однією великою дружньою родиною, в якій працюють шість висококваліфікованих педагогів і десять технічних працівників, береже традиції давнини та створює власні, неповторні. А також, щиро вірить, що свята чудодійна ніжинська земля не перестане народжувати дивовижних дітей, а ми, працівники дошкільного закладу, будемо плекати маленьки таланти - майбутню гордість країни!